Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Dla najmłodszych

W Beskidzkiej 5 nie brakuje atrakcji dla małych i dużych dzieci. Krótki spacer po górskim szlaku będzie przygodą dla każdego malca; aby jednak móc podziwiać panoramę beskidzkich zboczy, a jednocześnie uniknąć męczącego, zwłaszcza dla małych nóżek - podchodzenia pod górę, można na szczyt Czantorii, Stożka czy Skrzycznego wyjechać kolejką linową.

Ci, którym zwykłe wycieczki górskie nie wystarczają i chcą przeżyć coś niecodziennego, mogą wybrać się do Extreme Parku na Równicy w Ustroniu czy do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej. Zjazd na pontonach, roller coaster, eurobungy to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tam na najmłodszych gości Beskidzkiej 5. Dla starszych dzieci niewątpliwą frajdą będzie pokonanie nadziemnej trasy w jednym z beskidzkich parków linowych.

Dużą atrakcją, niezwykle ciekawą tak dla dzieci, jak i ich rodziców, jest Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Spacerując po parku można podziwiać szereg gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, m.in orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie, sowy, jelenie, sarny, muflony, dziki. Przy odrobinie szczęścia można te zwierzaki nie tylko oglądać, ale też karmić i głaskać. Kilka razy w ciągu dnia odbywają się ponadto pokazy lotów ptaków drapieżnych. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest plac zabaw, bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją czy polana piknikowa.

Jeżeli pogoda nie dopisuje, nie trzeba się nudzić – w Ustroniu na najmłodszych gości czeka Salon Zabaw dla Dzieci „Figle Migle”, wyposażony w masę atrakcji: suche baseny kulkowe, zjeżdżalnie, tunele, labirynty, ściankę wspinaczkową, magiczną szafę, worki bokserskie oraz małą salkę dla najmłodszych dzieci.

Prawdziwą przygodą dla dzieci będzie również pobyt w Parku Wodnym Tropicana w wiślańskim Hotelu Gołębiewski, w którym nie brakuje kilkutorowych zjeżdżalni, basenu ze sztuczną falą, a także brodzika z małą zjeżdżalnią.


Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła