Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Ekscytująca przygoda

Nużą Cię górskie wycieczki? Chcesz spróbować czegoś nowego? W Beskidzkiej 5 nie ma czasu na nudę! Parki linowe, całoroczne tory saneczkowe, tor pontonowy, skok na paralotni, paintball, wspinaczka, jazda na quadach i skuterach śnieżnych – to tylko niektóre z atrakcji podnoszących poziom adrenaliny. A wszystko to w wyjątkowej scenerii Beskidów… Przygotuj się na ekstremalne wyzwania!

Parki linowe to specyficzne „tory przeszkód” zainstalowane za pomocą systemu lin i platform na drzewach lub palach, kilka metrów nad ziemią. Trasy składają się zazwyczaj z belek, kładek, siatek i różnego rodzaju zjazdów i mają różny stopień trudności, dostosowany do możliwości osób mniej i bardziej sprawnych fizycznie. Naturalne różnice wysokości, wąwozy i parowy na terenie Beskidzkiej 5 sprzyjają tworzeniu bardzo ciekawych tras; nic zatem dziwnego, że w naszym regionie działa obecnie aż siedem parków linowych:

  • Przygoda Park w centrum Wisły;

  • Niagara w Wiśle – Czarnem;

  • Park linowy w Wiśle - Pasiekach;

  • Park linowy na Równicy w Ustroniu;

  • Tyrollia Park na Czantorii w Ustroniu;

  • Adrenalina w Szczyrku;

  • Centrum Aktywnego Wypoczynku przy amfiteatrze w Brennej.

Tym, których nawet kilkudziesięciometrowe zjazdy po linie rozwieszonej między dwoma drzewami nie do końca satysfakcjonują, proponujemy prawdziwe szybowanie w przestworzach – szczyty Skrzycznego w Szczyrku, Czantorii w Ustroniu czy Ochodzitej w Koniakowie to doskonałe miejsce do lotów na paralotni.

Z kolei dla tych, którzy lubią pewną dawkę adrenaliny, jednak chętnie czują ziemię pod stopami, doskonałą atrakcją będą tory saneczkowe – letni, rynnowy tor saneczkowy na Polanie Stokłosicy pod szczytem Czantorii czy tor typu roller coaster oraz tor pontonowy w Extreme Parku na Równicy w Ustroniu.

Wiele firm działających na terenie Beskidzkiej 5 oferuje dodatkowe atrakcje dla osób żądnych przygód, takie jak jazda quadami, wspinaczkę skałkową, zawody łucznicze czy paintball.

Ekscytująca przygoda

 


Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła