Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Fundusze europejskie

Realizacja projektu „Siła płynie z gór! - ogólnopolska kampani promocyjna Beskidzkiej 5”

Beskidzka 5 realizuje obecnie projekt "Siła płynie z gór - ogólnopolska kampania promocyjna Beskidzkiej 5:, w ramach którego nasz region zostanie wypromowany w całym kraju.
Grupa docelowa kampanii reklamowej to: kobiety i mężczyźni w wieku 20 – 40 lat, posiadający dzieci, z wykształceniem co najmniej średnim, o dobrej sytuacji materialnej, mieszkający poza województwem śląskim (zwłaszcza w dużych miastach) i preferujący spędzanie wolnego czasu poza miejscem zamieszkania.
Kampania realizowana jest w dwóch etapach: przed sezonem zimowym 2009/2010 oraz przed sezonem letnim 2010. Wykorzystane zostaną różne narzędzia i kanały promocji, co pozwoli dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców:

- w pięciu dużych miastach Polski -  Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie - pojawią się wielkoformatowe bilbordy, które zapraszać będą do wypoczynku w naszym regionie;

- obszerny, 6-stronicowy artykuł o Beskidzkiej 5 ukaże się w dwóch czasopismach lotniskowych, dystrybuowanych na lotniskach w Katowicach i Krakowie;

- Beskidzka 5 będzie reklamować się także w Internecie – baner promocyjny regionu pojawi się na głównej stronie portalu Onet.pl, a klienci poczty Onetu otrzymają maila z zaproszeniem do skorzystania z oferty Beskidzkiej 5;

- Region promowany będzie także w ogólnopolskim programie śniadaniowym.

Realizacja tak obszernej kampanii możliwa jest dzięki współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Gminy Beskidzkiej 5 zawarły na potrzeby realizacji tego projektu umowę partnerską. Liderem projektu zostało Miasto Ustroń, które pełniło rolę lidera także we wcześniejszym projekcie realizowanym przez Beskidzką 5 – „Program rozwoju i promocji produktów turystycznych i kulturowych Beskidzkiej 5”, a jego partnerami gminy: Brenna, Istebna, Szczyrk oraz Wisła.

Dokumentacja aplikacyjna o dofinansowanie projektu promocyjnego złożona została w kwietniu 2008 roku w konkursie w ramach Działania 3.4. „Promocja turystyki” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013. Warto podkreślić, że projekt „Siła płynie z gór – ogólnopolska kampania promocyjna Beskidzkiej 5” uzyskał na ocenie merytorycznej 100% możliwych do zdobycia punktów. Dzięki tak wysokiej ocenie i uzyskaniu dofinansowania z funduszy unijnych, nasz region stanie się bardziej rozpoznawalny w całej Polsce i przyciągnie nowe grupy turystów.

logo Fundusze Europejskie

„Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.silesia-region.pl.

Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła