Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Istebna

Gmina Istebna położona jest w południowej części woj. śląskiego u styku trzech granic: polskiej, czeskiej i słowackiej. Gminę tworzą trzy miejscowości: Istebna, Jaworzynka i Koniaków, położone na malowniczych zboczach Beskidu Śląskiego. Dojechać do gminy można drogami krajowymi od strony Wisły lub Żywca, wzdłuż których roztaczają się niezapomniane widoki.

Gmina słynie z żywej kultury góralskiej: pięknych strojów regionalnych, zespołów folklorystycznych, kapel, rzemiosła i twórczości ludowej, w ramach której na szczególną uwagę zasługują znane na całym świecie koronki koniakowskie.

Każdego roku przez okres około sześciu miesięcy panują tutaj wspaniałe warunki śniegowe; grubość pokrywy utrzymuje się w granicach 100 cm, co stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów zimowych. Sprzyja temu przede wszystkim sieć wyciągów narciarskich oraz ogólnodostępne, profesjonalnie przygotowane trasy do narciarstwa biegowego na przełęczy Kubalonka.

W gminie stale rozwija się infrastruktura turystyczna; na turystów czeka ponad dwa tysiące miejsc noclegowych w nowoczesnych pensjonatach, domach wypoczynkowych, kwaterach prywatnych i agroturystycznych.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odpocząć od zgiełku miast w ciszy i naturalnym środowisku. Pobyt w Trójwsi Beskidzkiej z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem, a piękno krajobrazu, kunszt naszych koronczarek i dźwięki muzyki granej przez nasze kapele na długo pozostaną w pamięci każdego gościa. 


> więcej informacji na stronie Istebnej

Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła