Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Jak dojechać

Samochodem

Dojazd do Beskidzkiej 5 nie nastręcza trudności – dobra dostępność komunikacyjna wyróżnia nasz region spośród innych regionów górskich w Polsce. Do Ustronia, Wisły i Istebnej najłatwiej dotrzeć drogą nr 81 od strony Katowic, która aż do Ustronia Polany jest dwupasmowa. Odległość z Katowic wynosi odpowiednio: do Ustronia 68 km, do Wisły – 78 km, do Istebnej – 97 km. Do Szczyrku najłatwiej dojechać od strony Bielska-Białej (15 km); Szczyrk i Wisłę łączy malownicza droga przez Przełęcz Salmopolską, która jednak w sezonie zimowym często wymaga zakładania na koła łańcuchów. Do Brennej najłatwiej można dotrzeć, skręcając z trasy S1 w połowie drogi między Cieszynem a Bielskiem.

PKS

Do Ustronia czy Wisły dojechać można autobusami PKS kursującymi m.in. z Bielska - Białej, Cieszyna, Gliwic, Katowic czy Krakowa. Do Brennej kursują autobusy Transkom ze Skoczowa; do Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa dotrzeć można bezpośrednim kursem z Cieszyna bądź z przesiadką w Wiśle. Do Szczyrku dojechać można autobusami PKS kursującymi głównie z Bielska - Białej przez Bystrą i Buczkowice, a także z Żywca i z Katowic. W Wiśle i okolicach kursują także autobusy innych przewoźników, np. firmy Wispol.

Rozkłady jazdy:
- autobusy PKS Cieszyn: www.pkscieszyn.pl
- autobusy PKS Bielsko-Biała: www.pks.bielsko.pl
- autobusy WISPOL Wisła: www.wispol.pl
- autobusy TRANSKOM Skoczów: www.transkom.pl

Autobusem  „Beskidzka 5”

Do gmin Beskidzkiej 5 można się również dostać bezpośrednio z Warszawy, gdyż uruchomiono połączenie autokarowe obsługiwane przez PPKS w Warszawie i PKS Radom.
Pasażerowie mają do wyboru dziennie dwa kursy (dzienny i nocny) z Warszawy do Szczyrku i dwa powrotne. Trasa autobusu prowadzi przez takie miasta, jak Radom, Kielce, Katowice i Bielsko-Białą, Skoczów, Ustroń i Wisłę. Pasażerowie w drodze z Warszawy mogą obejrzeć na pokładzie film o atrakcjach turystycznych Beskidu Śląskiego oraz miast wchodzących w skład „Beskidzkiej 5” – Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu i Wiśle. Cena podróży na trasie Warszawa Zachodnia - Szczyrk wynosi 54 zł.
Szczegółowe informacje o ofercie oraz rozkład jazdy i system umożliwiający kupno biletów można znaleźć na stronie www.pksbilety.pl.
Logo PKS Polonus Warszawa

PKP

Pociągiem można dojechać bezpośrednio do Ustronia i Wisły; na tej trasie kursują pociągi z Katowic, Krakowa czy Warszawy.

Rozkład jazdy PKP: www.pkp.pl 

Samolotem

Lotniska w Katowicach-Pyrzowicach i Krakowie oddalone są od miejscowości Beskidzkiej 5 o ok. 120 – 150 km; lotnisko w czeskiej Ostrawie – o 70-80 km.

- Katowice Pyrzowice: www.katowice-airport.com
- Kraków Balice: www.lotnisko-balice.pl
- Ostrava (Czechy): www.airport-ostrava.cz 


Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła