Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Nowy wymiar zimy

Witamy w Beskidzkiej 5 - prawdziwym raju dla narciarzy! W naszym regionie działa ponad 80 wyciągów, a narciarze i snowboardziści mogą korzystać z ponad 100 km tras, w większości ratrakowanych i sztucznie naśnieżanych.

Atutem naszego regionu jest to, że oferuje on zarówno trasy trudne, atrakcyjne dla doświadczonych narciarzy, jak i dużą liczbę łagodnych i niezbyt długich tras dla dzieci i osób stawiających pierwsze kroki na stoku.

Sprawnie szusujących narciarzy i snowboardzistów przyciągają zwłaszcza wyciągi krzesełkowe: czteroosobowa kolejka linowa na Czantorię, wyciąg na Palenicę w Ustroniu, wyciąg krzesełkowy na Stożek oraz na Soszów w Wiśle, kolejka linowa w Wiśle-Nowej Osadzie, wyciąg krzesełkowy na Złoty Groń w Istebnej oraz dwuetapowa kolej linowa w Szczyrku, prowadząca przez Jaworzynę na Skrzyczne. Nie brakuje również długich  (powyżej 700 m) wyciągów orczykowych, takich jak „Poniwiec” w Ustroniu, „Cieńków” w Wiśle-Malince, kompleks wyciągów „Brenna WęgierSKI”  czy wyciągi należące do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

Na terenie Beskidzkiej 5 znajduje się także kompleks profesjonalnych i doskonale przygotowanych tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy te, utrzymywane przez Centralny Ośrodek Sportu i służące sportowcom w ramach przygotowań olimpijskich, zlokalizowane są na Przełęczy Kubalonka, a ich łączna długość wynosi 18 km.

Mniej zaawansowani amatorzy narciarstwa biegowego mogą skorzystać z 6 – kilometrowej trasy wiodącej bulwarami nadwiślańskimi w Ustroniu, na której poprowadzone są ślady do stylu klasycznego i dowolnego. Dużą zaletą tej trasy jest to, iż można z niej korzystać również wieczorami - jest ona w całości oświetlona.

Zima w Beskidach to jednak nie tylko okazja do uprawiania narciarstwa – to także niezwykłe przeżycie estetyczne. Wspaniałą okazją do podziwiania zimowej szaty są konne kuligi, organizowane przy dźwiękach góralskiej muzyki, a wieczorami – przy blasku pochodni. Niezapomnianą przygodą będzie także wypożyczenie rakiet śnieżnych i udanie się na wędrówkę po pokrytych białym puchem szlakach.


Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła