Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Szczyrk

Górskie wycieczki, turystyka rowerowa i konna, sporty zimowe, sporty ekstremalne, paragliding, nordic walking czy eksploracja jaskiń to tylko nieliczne propozycje "naładowania akumulatorów" w Szczyrku. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku wyjedzie stąd zadowolony i zechce przyjechać kolejny raz! Piękne, malownicze okolice doskonale nadają się do uprawiania górskich wędrówek. Świetnie oznakowane, urozmaicone szlaki pozwalają na odwiedzenie wielu interesujących zakątków Beskidu Śląskiego.

W sezonie zimowym na turystów czeka największa ilość tras i wyciągów narciarskich w Polsce. Większość z nich jest sztucznie naśnieżana i oświetlona. Zlokalizowane są tu również profesjonalne stoki slalomowe posiadające homologację FIS, naturalny tor saneczkowy oraz skocznia narciarska „Skalite”.

Amatorzy spokojnego wypoczynku również znajdą dla siebie wiele ciekawych propozycji. Resorty SPA, baseny, odnowa biologiczna, groty i jaskinie solne, szlaki spacerowe wiodące wśród pięknie zalesionych gór stwarzają doskonałe warunki do relaksu i zapomnienia o codziennych kłopotach. Warto również wspomnieć o Sanktuarium Maryjnym „Na Górce”, które jest bardzo ważnym miejscem kultu religijnego w Szczyrku. To właśnie tam znajduje się Grota Matki Boskiej ze źrodełkiem, będąca miejscem magicznym – pełnym ciszy i spokoju, gdzie można zadumać się, podziwiając piękno krajobrazu.

Szczyrk jest również wymarzonym miejscem dla wszystkich smakoszy kuchni polskiej i regionalnej kuchni Beskidów. Liczne restauracje, gospody i karczmy oferują swoim gościom wyśmienite menu. Każdy powinien skosztować kwaśnicy na żeberkach, tradycyjnego żurku podawanego w chlebie, dań z dziczyzny, golonki na kapuście, oscypka smażonego z żurawiną czy pysznego pstrąga w migdałach. Amatorom mocniejszych trunków gestorzy bazy gastronomicznej polecają miodonkę beskidzką, a w zimowe, mroźne dni - grzane wino i piwo z przyprawami korzennymi.

Szczyrk oferuje także szerokie zaplecze rozrywkowe: szereg imprez organizowanych w amfiteatrze 'Skalite' i przy Urzędzie Miasta, zimowy namiot z codziennymi koncertami, zabawę sylwestrową w plenerze, dyskoteki, dancingi, puby, kręgielnie, jarmarki twórczości ludowej, muzykę na żywo, wieczory karaoke, recitale, wernisaże i wystawy, liczne konkursy i zawody i wiele innych ciekawych propozycji. A wszystko to sprawia, że życie toczy się tu cały rok!


> więcej informacji na stronie Szczyrku

Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła