Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Wisła

Malowniczy krajobraz Wisły trwale wpisuje się w pamięć osób, które przyjeżdżają odwiedzać to miasto. Przytulny wiślański rynek, uśmiechnięci ludzie chwytają mocno za serce. Tam, gdzie zaczyna się Wisła, zaczyna się inny świat - świat relaksu, uśmiechu, bliskości człowieka z naturą.

Uroda Beskidu Śląskiego urzeka o każdej porze roku. Wisła zapewnia górskim piechurom niezapomniane widoki na 150 km malowniczych szlaków turystycznych. Ci, którzy wolą bardziej nizinne spacery, mogą skorzystać z deptaków wokół Jeziora Czerniańskiego. Uwagę turystów przyciągają również Kaskady Rodła - najpiękniejszy zespół naturalnych wodospadów w Beskidach. Wokół nich zobaczyć można pięknie wyżłobione kotły erozyjne oraz pomnikowe świerki i jodły o wieku ok. 170 lat.

Wisła stwarza doskonałe warunki rekreacyjne zarówno zimą, jak i latem. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest kilkanaście wyciągów narciarskich oraz trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Od wiosny do jesieni miasto stanowi idealną bazę wypadową na Czantorię, Stożek, Trzy Kopce Wiślańskie oraz Baranią Górę. Ci, którzy potrzebują mocnych wrażeń, mogą zająć się wspinaczką skałkową lub udać na wyprawę quadami, a zimą - skuterami śnieżnymi. Po emocjonującym dniu można odpocząć w jednym z luksusowych obiektów SPA.

Na wiślańskich szlakach różne atrakcje czekają także na miłośników historii. W Muzeum Beskidzkim zapoznać się można z dawnym życiem górali śląskich, ich strojami i zwyczajami. Na stokach Zadniego Gronia w Wiśle Czarnym podziwiać można z kolei Rezydencję Prezydenta RP – okazały gmach zbudowany w latach 1929-1931 dla prezydenta Ignacego Mościckiego. W dolinie Łabajowa uwagę przykuwa zaś monumentalny wiadukt kolejowy o długości 122 m, wybudowany w 1932 r. W Wiśle nie brakuje również obiektów architektury drewnianej; do najciekawszych należy wybudowany w stylu alpejskim Zameczek Myśliwski – obecnie siedziba PTTK, czy etnograficzna osobliwość - Chata Kocyana. Piękno Wisły niejednokrotnie było inspiracją dla poetów i pisarzy. Słowo pisane nie odda jednak w pełni jej uroków; aby się w niej zakochać i poczuć niezapomnianą atmosferę, trzeba tu po prostu przyjechać. Perła Beskidów z uśmiechem przywita każdego, kto do niej zawita.


> więcej informacji na stronie Wisły

Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła