Siła płynie z gór !
SZUKAJ W SERWISIE B5
NEWSLETTER Newsletter
BESKIDZKA 5 DLA MIESZKAŃCÓW Beskidzki produkt na 5
SZUKAJ NOCLEGU: przejdź do bazy noclegowej SZUKAJ ATRAKCJI przejdź do bazy atrakcji FILM O BESKIDZKIEJ 5 zobacz film

Wystawa Rękodzielników BeskidzkichProjekt skupia się na promocji obiektów dziedzictwa kulturowego Beskidzkiej 5 oraz lokalnych twórców, w tym zachowaniu lokalnej tradycji, której jednym z najważniejszych składników są właśnie lokalne wyroby. Gminy tworzące mikroregion turystyczny Beskidzkiej 5w znacznej mierze spaja wspólna kultura beskidzka. Wystawa jest odpowiedzią no potrzebę prezentacji lokalnej kultury, sztuki i rzemiosła. Niezbędnym dla zachowania lokalnej kultury jest umożliwienie czerpania finansowych korzyści przez samych twórców. Tylko w takim przypadku liczyć można na przekazanie kolejnym pokoleniom umiejętności, które prócz wartości kulturowych, traktować będzie można jako źródło zarobków. Dzięki promocji lokalnych twórców nastąpi wzrost zainteresowania ich produktami.

Projekt bazuje na wykorzystaniu potencjału dwóch funkcjonujących obecnie produktów turystycznych:

Droga Książęca – Via Ducalis” to symboliczny szlak zabytków kultury materialnej i miejsc związanych z książęcymi dynastiami Piastów i Habsburgów. Szlak uwzględnia poznawanie samochodem wybranych miejsc znajdujących się na terenie Śląska Cieszyńskiego,
„Beskidzka 5” – produkt polega na ochronie, konserwacji i promocji twórczości ludowej i rękodzieła na terenie współpracujących w ramach porozumienia gmin (Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła).


Mapka Śląska Cieszyńskiego

> Brenna

> Istebna

> Szczyrk

> Ustroń

> Wisła


Brenna
Istebna
Szczyrk
Ustroń
Wisła